Oldtimer Orient Express Praha – Istanbul

V polovině května odstartuje z Prahy unikátní jízda historických automobilů Oldtimer Orient Express, a jak už název napovídá, vydá se jihovýchodním směrem po trase legendárního železničního spoje. Během čtyř dnů auta a jejich posádky absolvují cestu z Prahy přes balkánský poloostrov, a zakončí ji v Istanbulu. Zatím stále ještě otevřené startovní pole je omezeno na maximálně 20 vozů.

Velkou cestu organizuje se svým týmem Josef Zajíček, majitel Autodromu Most a hodinářské manufaktury ROBOT, který je sám velkým fanouškem a sběratelem historických vozů. „Nápad vydat se klasickým automobilem na jihovýchod Evropy vznikl na základě dlouholeté spolupráce s tureckým obchodním partnerem. Absolvovat podobnou jízdu vnímám jako velkou výzvu nejen pro auto, ale i pro posádku. Bude to hodně intenzivní, a určitě ne pro každého, ale překonat sám sebe, a zvládnout tak velkou cestu, je to, co jinde nezažijete,“ popisuje vlastní motivaci Josef Zajíček, který se na cestu vydá za volantem Tatry 603 z roku 1959.

Jízda odstartuje ve středu 17. května z Prahy a je rozdělena na jednodenní etapy, které povedou přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a vyvrcholí příjezdem do Istanbulu, kam posádky dorazí 20. května. Denně by měly urazit přes 500 km, a kromě průjezdných bodů je samotná trasa závodu pouze doporučená. Jízda je určena pro vozy se stářím nad 30 let a mezi dosud přihlášenými vozy je pestrá směsice vozů od Škody 100 z roku 1975, přes BMW 3.0 E9 CSi (1974) po Rolls Royce Corniche z roku 1990. Pro účastníky bude po celou dobu k dispozici základní servisní podpora, a následnou cestu aut zpět do České republiky zajistí přepravní společnost.

V Istanbulu čeká na posádky bohatý doprovodný program, který vyvrcholí slavnostním vyhlášením a předáním originálních trofejí z českého křišťálu, jejichž výrobu si vzala na starosti známá sklárna Pačinek glass. Návrat do ČR je pak pro posádky naplánován letecky v pondělí 22. května, zatímco pro jejich automobily je zajištěna společná přeprava na kamionech.

Počet aut, které se mohou jízdy zúčastnit, je omezen na 20, a v současnosti je na startovní listině už kolem třinácti automobilů. Další informace zájemcům poskytnou přímo organizátoři na e-mailu .

kontakt:

Jana Svobodová

/737 237 406