O NÁS

Projekt CLASSIC RALLYE vznikl v roce 2013 v reakci na rostoucí poptávku po kvalitně zorganizovaných veteránských soutěžích, které budou mít úroveň a kritéria srovnatelná se zahraničními podniky tohoto druhu.

O setinové veteránské rallye se zajímáme od roku 2000, kdy jsme jako diváci navštívili tehdy třetí ročník podniku Silvretta Classic, jež je obecně považován za průkopníka tohoto typu soutěží. Atmosféra a hlavně princip soutěžení se nám rychle dostal pod kůži a byl tak jenom krok k tomu, abychom sami usedli za volant historického vozu a setinovou rallye si vyzkoušeli. Během téměř patnácti let jsme se aktivně zúčastnili například těchto soutěží:

  • Silvretta Classic
  • Sachsen Classic
  • Hamburg-Berlin Klassik
  • Paul Pietsch Classic
  • Eifel Classic
  • Monte Carlo Historique
  • Wiesbaden rallye

Počátkem roku 2013 konečně zapadlo několik potřebných okolností do sebe a mohli jsme tak získané zkušenosti zúročit při organizaci první setinové rallye v Česku, kterou byl červencový Carlsbad Classic. Od té doby jsme zorganizovali již více než pět desítek různých akcí od vlastních rallye (zejména 7 Castles Trial), přes menší klientské akce až po velké podniky s více než 220 historickými vozy.

Od dubna 2014 jsme také výhradními prodejci vysoce kvalitního vybavení pro veteránské soutěže (tripmastery, stopky atd.) německého výrobce PRESTEL+GEMMER.

Pokud váháte s účastí, nebojte se na cokoliv zeptat na e-mailu – rádi odpovíme, pokud budeme jen trochu moci. Komunita, která se účastní takových soutěží je velmi přátelská a otevřená, což je zároveň i jeden z pilířů našeho projektu – v žádném případě nevytváříme snobskou uzavřenou skupinu, naopak se snažíme popularizovat tento způsob veteránského vyžití a umožnit všem těm, pro něž jsou starty na zahraničních podnicích příliš finančně náročné, prožít stejně úžasné chvíle i v Česku.

Za tým CLASSIC RALLYE

Honza Blažek & František Vahala