O NÁS

Projekt CLASSIC RALLYE vznikl v roce 2013 v reakci na rostoucí poptávku po kvalitně zorganizovaných veteránských soutěžích, které budou mít úroveň a kritéria srovnatelná se zahraničními podniky tohoto druhu.

O setinové veteránské rallye se zajímáme od roku 2000, kdy jsme jako diváci navštívili tehdy třetí ročník podniku Silvretta Classic, jež je obecně považován za průkopníka tohoto typu soutěží. Atmosféra a hlavně princip soutěžení se nám rychle dostal pod kůži a byl tak jenom krok k tomu, abychom sami usedli za volant historického vozu a setinovou rallye si vyzkoušeli. Během téměř patnácti let jsme se aktivně zúčastnili například těchto soutěží:

  • Silvretta Classic
  • Sachsen Classic
  • Hamburg-Berlin Klassik
  • Paul Pietsch Classic
  • Eifel Classic
  • Monte Carlo Historique
  • Wiesbaden rallye

Počátkem roku 2013 konečně zapadlo několik potřebných okolností do sebe a mohli jsme tak získané zkušenosti zúročit při organizaci první setinové rallye v Česku, kterou byl červencový Carlsbad Classic a v září pak následoval jihočeský South Bohemia Classic. 

Pro rok 2014 jsme obě soutěže sdružili pod hlavičku CLASSIC RALLYE, abychom mohli účastníkům zajistit ještě lepší zážitky, organizaci a v neposlední řadě také hodnotné ceny – tím vším se totiž námi pořádané  setinové rallye odlišují od ostatních českých podniků.

Od dubna 2014 jsme také výhradními prodejci vysoce kvalitního vybavení pro veteránské soutěže (tripmastery, stopky atd.) německého výrobce PRESTEL+GEMMER.

Pokud váháte s účastí, nebojte se na cokoliv zeptat na e-mailu – rádi odpovíme, pokud budeme jen trochu moci. Komunita, která se účastní takových soutěží je velmi přátelská a otevřená, což je zároveň i jeden z pilířů našeho projektu – v žádném případě nevytváříme snobskou uzavřenou skupinu, naopak se snažíme popularizovat tento způsob veteránského vyžití a umožnit všem těm, pro něž jsou starty na zahraničních podnicích příliš finančně náročné, prožít stejně úžasné chvíle i v Česku.

Za tým CLASSIC RALLYE

Honza Blažek