CO JSOU SETINOVÉ RALLYE?

Jezdíme na setinu sekundy přesně. A je to zábava!

Námi pořádané setinové rallye se zásadně odlišují od ostatních českých veteránských akcí. Naším cílem je přinášet účastníkům maximální zábavu a zážitky srovnatelné s prestižními zahraničními podniky tohoto typu – máme pro vás připravn nejen kvalitní roadbook podle mezinárodních standardů, ale především zkušené časoměřičské týmy, které disponují potřebnou technikou pro měření na 1/100 sekundy přesně. Setinová rallye tedy není ani náhodou srazem či pouhou vyjížďkou, ale profesionálně zorganizovanou akcí s pevně stanovenými pravidly, kde o vítězi rozhoduje perfektní souhra řidiče, spolujezdce a jejich vozu. Kromě toho samozřejmě chceme, abyste měli během akce dostatek času i na setkání s přáteli a stejně naladěnými lidmi. Vězte, že je jedno, zda jedete s mimořádně hodnotným veteránem, nebo youngtimerem – neděláme rozdíly a atmosféra je během akce vždy ke všem mimořádně přátelská.

Jaký je základní princip našich rallye?

Celá soutěž (jednodenní nebo vícedenní) je rozdělena do několika etap, které posádky projíždějí dle stanoveného jízdního průměru. V cíli těchto etap jsou časové kontroly (ČK), do kterých musí posádka přijíždět ve stanovenou minutu, což ale nebývá pro drtivou většinu účastníků větší problém. Jízdní průměry jsou nastaveny tak, aby je zvládly i starší vozy, a tak se před ČK spíše čeká. Kromě toho jsou trestné body za případný pozdní příjezd poměrně nízké, takže nemusí moc ovlivnit vaše celkové pořadí. Navigace na trase probíhá podle roadbooku (tomuto tématu se věnujeme detailněji zde) a speciálních symbolů, které vždy označují důležitá místa. 

Kořením závodu jsou testy přesnosti

Test přesnosti je největší zábava a zároveň také disciplína, která rozhoduje o vítězi. Jedná se o měřené úseky, v nichž se snažíte je projet s přesností na setinu sekundy. Chcete příklad? Cílem testu přesnosti může být ujetí vzdálenosti 100 m za 20 vteřin. Více se o této disciplíně, která je kořením našich akcí dozvíte v samostatném článku.

Výbava na setinovou rallye

Během našich akcí ujedete se svým veteránem několik stovek kilometrů, a tak je dobré být na tuto skutečnost dobře připraven. Byť se nejedná o závod a jedeme v běžném provozu za dodržování silničních pravidel, může být zátěž pro posádku a starý vůz větší, než přo pohodové vyjíždce na zmrzlinu do sousedního města. Připravili jsem pro vás podrobnější seznam toho, jak se připravit a nic nezanedbat.

Kompletním pravidlům se věnujeme v samostatném článku.