7 Castles Trial byl intenzivní jako nikdy předtím

V sobotu 22. 4. se nám podařilo uskutečnit již osmý ročník našeho intenzivního jarního tréninku pro vás. V tu chvíli jsme si jako organizátoři uvědomili, že uběhlo už deset let od naší první setinové rallye v České republice – tehdejšího Carlsbad Classicu 2013. Od té doby jsme ušli dlouhou cestu a popravdě i úžasná komunita nadšenců, která si s námi tuto gentlemanskou zábavu užívá.

Za vše hovoří výsledky – při pohledu do těch současných je patrné, že téměř polovina startovního pole velmi dobře ví, co dělá a odchylka několik setin už zdaleka na vítězství testu přesnosti nestačí. Když už jsme u toho, letošní 7 Castles Trial měl po několika letech úplně novou trasu, která namísto oblíbeného Českého středohoří zavedla celkem 63 posádek přes neméně malebné, ale přesto výrazně odlišné Kokořínsko až do České Lípy. Toto severočeské město se stalo jakýmsi centrem dění – konal se zde náročný test v parku, ve stylové restauraci Café Union byl oběd, na náměstí T. G. M. se projížděl test kolem morového sloupu a tak dále.

Testů bylo letos na trase o délce 240 kilometrů celkem devět a o zpestření se postaraly další tři tajné testy. Z tohoto pohledu je 7 Castles Trial bezkonkurenčním jednodenním podnikem, který opravdu servíruje intenzivní zábavu. Z dalších přitažlivých míst na trase zmíníme útulnou náves obce Nová Ves u Mělníka, kde byl nejen komplikovaný test, ale i spousta místních, kteří si průjezd klasických aut náležitě užili. Na hrázi jezera Chmelař v Úštěku byly doslova davy lidí, kteří během slunečného odpoledne přišli obdivovat historii v pohybu. Farma Vraňany vybavila posádky svými jahodovými marmeládami, dvůr Lobeč zajistil odpočinek před časovou kontrolou i domácí štrúdl, v Pivovaru Mlýn ve Střížovicích si posádky vysloužily skvělý místní ležák, který v cíli jistě potěšil a plnohodnotně nahradil obligátní šampaňské.

Stejně jako start, tak i cíl se konal v areálu outletu POP v Tuchoměřicích, v sídle společnosti Engine Group, našeho partnera. Zaujalo nás, že každý test měl jiného vítěze, to se často nestává. A tak jsme s Honzou rozdávali ceny a radovali se, že se vše nakonec povedlo, protože letošní příprava roadbooku byla trochu víc stresující, než je běžné – uzavírky se množily jako houby po dešti a často nás nutili dělat grafické změny.

Ale tyto drobnosti nemohly narušit přátelskou, ale zároveň velmi soutěživou náladu, která během celého dne panovala. A ani ohrozit letošní vítěze – těmi se poprvé v historii 7 Castles Trial stali manželé Tomáš a Kateřina Adamů s Fordem Capri, kteří s celkovým počtem 169 trestných bodů (tedy odchylka 1,69 s za celý den!) ukázali jasnou dominanci letošního ročníku. Stejně jako všem ostatním, včetně vítězů speciálních vložených soutěží (zmiňme trofej Narcise Podsedníčka výlučně pro vozy značky Škoda, letos získanou manželi Weithalerovými se Škodou 1000 MB) náleží poděkování za férovou soutěživost, celkově skvělou náladu a úspěšné zdolání nástrah, které jsme si pro ně připravili.

Děkujeme a těšíme se na viděnou při některé z dalších společných akcí!

Velkou fotografii dodal stejně jako vloni Petr Homolka, užít si jí můžete zde. Kompletní výsledky pak najdete zde.