7 CASTLES TRIAL 2022 je minulostí

Po dvou letech konečně bez jakéhokoliv omezení se v sobotu 30. dubna uskutečnil 7. ročník setinové rallye 7 Castles Trial. Na startu se tentokrát sešel rekordní počet 74 posádek, což jinými slovy znamenalo, že jsme o 4 vozy překročili námi stanovenou kvótu, ale zase nás hřál dobrý pocit z toho, že jsme umožnili si sobotní den pěkně užít více lidem.

Trasa letošního 7 Castles Trial měřila 238 kilometrů a byla rozdělena do tří svižných etap. Na posádky rovněž čekaly testy přesnosti, kterých bylo v roadbooku zakresleno devět a k tomu jsme připravili ještě další dva tajné testy. Celkem jedenáct zkoušek jízdy na setinu přesně tak během dne dokonale prověřilo souhru řidiče, spolujezdce a jejich vozu.

Testy přesnosti měřily od pár desítek metrů až po desítky kilometrů, a byly nejen jednoduché, ale zejména složené a trochu více komplikovanější. O celkové prvenství nakonec svedly tuhý boj čtyři posádky, které až do posledních dvou testů dělilo jen pár bodů a jejich pořadí se neustále přelévalo. Nakonec ze souboje vzešel vítězně tým Petr a Tomáš Fialovi s Porsche 911 S (1970). Druzí skončili Albert Pance s Martinou Fau a jejich Renaultem 8 Gordini (1965¨). Třetí příčku obsadili Josef a Michaela Weithalerovi se Škodou 1000 MB Rallye (1964).

Pořadí na prvních dvou místech se nezměnilo ani v kategorii mechanických stopek, kde jako třetí dojeli Patrk Skála s Ondřejem Hájkem s Porsche 911 E (1971). Trofej Narcise Podsedníčka pro nejlepší posádku startující s vozem Škoda získali již zmíněníá Weithalerovi. Kompletní výsledky naleznete zde.

Skvělý den završilo slavnostnívyhlášení v Engine Classic Cars Gallery, což je místo se 7 Castles Trail již tradičně spjaté. Kromě Engine Prague děkujeme také dalším partnerům – ŠKODA Česká republika, VOIX a Portu Gallery.

Díky skvělé práci našeho fotografa Petra Homolky si můžete také užít velkou fotogalerii.