SIGNS, SYMBOLS & SECONDS

 

Carlsbad Classic 2018

13. - 14. 7. 2018 fbfb

Přihláška

6th CARLSBAD CLASSIC je jednou z vrcholných českých veteránských akcí a každý, kdo chce zažít výjimečnou atmosféru se spoustou zážitků, by měl absolvovat tuto rallye. Vloni jsme na startu přivítali 70 krásných veteránů a youngtimerů a také letos máme kvótu maximálně 80 posádek, abychom byli schopni garantovat maximální úroveň této akce. Start bude již tradičně před hotelem Thermal a středobodem celé akce se opět stane hotel Zámek Lužec, kde proběhne i vyhlášená velkolepá páteční gardeparty, která je unikátní příležitosti k setkání významných osobností české veterénské scény a účastní se jí vždy kolem 250ti lidí. Carlsbad Classic je ale samozřejmě především setinovou soutěží  - jeho první ročník byl v roce 2013 zároveň premiérovým pro setinové veteránské rallye v Česku. V roce 2018 čeká na posádky opět zcela nová trať a zase o něco posuneme atraktivitu měřených úseků. Carlsbad Classic je v sezoně 2018 součástí šampionátu CLASSIC RALLYE TROPHY společně se 7 Castles Trial a po jeho skončení zde bude i slavnostně vyhlášena tato trofej pro nejlepší posádku sezony setinových rallye. Ta získá kromě cenné trofeje také hodnotné ceny.

ZÁKLADNÍ FAKTA
Mezinárodní setinová rallye historických vozidel a youngtimerů
Termín: 13. – 14. července 2018
Počet posádek: 75 (max.)
Celková délka trasy: cca 400 km
Základní startovné (bez slevy): 9 000 Kč/dvoučlenná posádka vč. DPH (370 EUR incl. VAT)
Uzávěrka přihlášek: 15. 6. 2018 
Účast je umožněna historickým vozům a youngtimerům s datem výroby do roku 1991.  
Účast vozů ve startovním poli, 
jakož i případné výjimky, schvaluje pořadatel.

Aktualizovaná pravidla pro Carlsbad Classic 2018 najdete zde.

TRASA CARLSBAD CLASSIC 2018

PROGRAM - CARLSBAD CLASSIC 2018
Jedná se o předběžný program, který bude postupně upřesňován. Pořadatel si vyhrazuje možnost změn.

PÁTEK 13. ČERVENCE

 9:30 - 12:00 REGISTRACE v Hotelu Thermal (I. P. Pavlova 2001/11, 360 01 Karlovy Vary), vjezd účastníkům na plochu před hotelem povolen. Následujte prosím pokyny pořadatelů.
 12:30 ROZPRAVA K POSÁDKÁM v prostorách Hotelu Thermal.
 13:01 START prvního vozu do páteční etapy
 cca 16:30 CÍL prvního vozu - Hotel Zámek Lužec
 19:00 CARLSBAD CLASSIC GARDEN PARTY - Hotel Zámek Lužec

SOBOTA 14. ČERVENCE

 8:31 START prvního vozu do sobotní etapy - Hotel Zámek Lužec 
 12:00 OBĚD
 cca 16:30 CÍL prvního vozu - Hotel Zámek Lužec
 19:00 SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ, večeře - Hotel Zámek Lužec
 

STARTOVNÉ
ZÁKLADNÍ STARTOVNÉ: 9 000 Kč/dvoučlenná posádka, vč. DPH (370 EUR incl. VAT)
Cena za další osobu v posádce: 2100 Kč

SLEVA ZA VČASNOU REGISTRACI A ZA SDRUŽENÉ STARTOVNÉ
8700 Kč vč. DPH při úhradě startovného do 31. 3. 2018
8 500 Kč vč. DPH - platí pro účastníky, kteří se zároveň přihlásí i na 7 Castles Trial 2018 (soutěž CLASSIC RALLYE TROPHY) a uhradí startovné do 31. 3. 2018 (celkem částka za obě rallye po slevě 13 600 Kč, ušetříte 900 Kč).
Poznámka: Slevy nelze kumulovat. V případě sdruženého startovného uveďte váš požadavek na zařazení do CLASSIC RALLYE TROPHY do poznámky v online registraci. 

CO STARTOVNÉ ZAHRNUJE?

 Start dvoučlenné posádky na setinové rallye Carlsbad Classic, která je součástí CLASSIC RALLYE TROPHY
 Driver's package obsahující:
      ► Kompletní označení vozu
      ► Kvalitní trika (požadovanou velikost uveďte v online registraci) pro oba členy posádky
      ► Roadbook zhotovený dle mezinárodních standardů
      ► Případné dárkové předměty od partnerů akce
 Zcela nová trasa vedoucí atraktivními lokalitami Karlovarského kraje a lázeňskou oblastí
 Minimálně 12 testů přesnosti během závodu - od jednoduchých až po kombinované
 Časové a průjezdní kontroly
 Páteční velkolepé garden party vč. cateringu a nápojů
 Sobotní oběd na trase
 Sobotní večeře formou rautu
 Účast na sobotním slavnostním vyhlášení výsledků
 Trofeje pro vítěze testů přesnosti
 Exkluzivní trofej a hodnotná cena pro celkového vítěze
 Trofej a hodnotná cena pro vítěze kategorie mechanických stopek
 Servisní vůz zdarma k dispozici po celou dobu konání rallye
 ...a samozřejmě spousta zábavy a zážitků!

        

 

 

 

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

     
 
 

 

 

 

TECHNICKÝ PARTNER

     
   

Přidat ohlas z akce

Takto označená pole je nutné vyplnit
Jaroslav Brzoň

Posádka č. 2: Jaroslav Brzoň/Eva Ječná - Porsche 356 Speedster (1955)

Bylo to super!!!


Josef Weithaler

Posádka č.17 - Josef Weithaler (A)/Michaela Klossová (CZ), Škoda 1000 MB Rally (1964):

Liebe Freunde, Noch einmal Gratulation an Euch alle, Ihr habt eine super Rallye organisiert. Es hat uns extrem Spaß gemacht, nicht nur die Rallye selbst, sondern auch alles nebenbei. Und wir sind total nett aufgenommen worden, unser Kompliment. Wir sind nächstes Jahr sicher wieder dabei und ich werde auch versuchen noch einige meiner österreichischen Rallyefreunde zu begeistern. Danke noch einmal an Euch, es war erste Klasse. Liebe Grüße aus Olomouc


András Noszvai

Posádka č. 30 - András Noszvai (HU)/Anna Noszvai (HU), NSU 1000 C (1971):

Anna & András Noszvai would like to come again with their NSU 1000 C (1971) Engine 1200ccm, 70 HP Registration number OT 42-90 Anna is my daughter (16) We love classic events and the Czech Republic :-)


Pavel Ernest

Posádka č. 40, Pavel Ernest/Miluše Ernestová, Porsche 911 Targa

Díky za úžasné zážitky,poklona před pořadateli Pavel a Míla č.40 PORSCHE 911 TARGA


Ivan Helcelet

Posádka č. 49 - Ivan Helcelet/Jan Křepel, Datsun 300ZX (r.v. 1985):

Dobrý den!

chtěl bych Vám všem, co jste akci organizovali, moc poděkovat za super zážitky. Pro nás to bylo vlastně napínavé od chvíle, co jsme vyrazili z Prahy přes Písek. V sobotu před poslední etapou jsme se pak bavili se Šárkou od Aleše, jak je nám smutno, že to končí. A v cíli jsem měl pocit, že jsme byli na trati snad týden... :) Rád jedím dlouhé trasy, u řízení relaxuju, ale po těch pár stovkách kilometrů ve Vaší režii jsem objevil tolik adrenalinu a zároveň hlubokého relaxu, jako už hodně let ne. Fakt Vám za to moc děkuju, že tyhle závody pořádáte!!!


Riccardo

Posádka č. 27: Lucque Riccardo/Lucque Lorenzo (I/I) - Porsche 911 Targa S (1969)

Great event, great teams and super fun!


Ivan Helcelet

Pánové, bylo to perfektní!!! Velké díky všem, co se podíleli na organizaci! Dokázali jste tomu přidáním některých náročnějších a rychlejších pasáží přidat na atraktivitě!! Těšíme se na další závody!!


Maria&Josef Brinker(Jaguar 420)

Posadka c.23 - Maria&Josef Brinker Jaguar 420 Bj.67 Liebe Rallyefreunde! Es war unsere erste Rallye die wir überhaupt gefahren sind und "Gott sei Dank" hatten wir nicht die rote Laterne. Eine tolle organisierte Rallye die wir mit Euch fahren durften. Es war für uns eine weiter An/Abreise-Weg (1710 km), aber wir kommen gerne wieder ! Liebe Grüße aus dem hohen Norden (Emsland)


Roman Kuzmanič

Zahvaljujem svim organizatorima za savršenu akciju, velikim iskustvom i svima koji su uključeni za ugodan dan i večernje rasprave. Romano Děkuji všem organizátorům za skvělou akci , velké zážitky a všem zúčastněným za příjemné denní i večerní posezení, další zkušenosti. Díky Tomáš č.60 Lancia Delta GTi.e


Daniel Hříbal

Vážení organizátoři letošní Carlsbad Classic,

rádi bychom vám poděkovali za skvělý zážitek, který jsme s vámi i dalšími posádkami během soutěže zažili. Jeli jsme Carlsbad poprvé a moc se nám soutěž líbila, jak prostředím, tak tratí i její délkou. Díky vám i za stálé inovace v testech přesnosti, baví nás to a někdy je to opravdu výzva (včetně počasí)! Společenská část byla moc fajn a ohňostroj povedený. Tedy i tento rozměr události se povedl a skvěle jsme si pokecali s ostatními nad zážitky na trati… V sobotu úplně nezafungoval oběd, stihli jsme ho asi během 6min, ale chápeme, že tohle je trvalá potíž, která bude k řešení asi neustále. Škoda, že poskytovatelé stravování na trati si neumí s takovou situací poradit...

V nepospední řadě musíme poděkovat servisnímu týmu, který nám mile a okamžitě pomohl s prasklou pneumatikou krátce před startem v Karlových Varech. Zařídil nám její výměnu v místním pneuservisu a v klidu jsme tak mohli nastoupit na start včas. Ještě jednou díky, neustále se zvyšující kvalita rallye nás motivuje se zúčastnit i dalších podniků a těšíme se už nyní na další setkání a zážitky!

S pozdravem, Simona a Daniel Hříbalovi (posádka č.64)


Josef + Michaela Weithaler

Dear Honza, Dear Frantisek and whole CARLSBAD CLASSIC Team We have not more to say than THANK YOU, was a GREAT AND PERFECT Rallye We come again 2019 Michaela + Josef


Daniel Hříbal

Díky za skvělou akci, perfektní organizaci, nové zážitky při testech přesnosti a krásnou trať! Poděkování také servisnímu týmu, který nám pomohl s baterií a díky tomu jsme mohli absolvovat sobotní část... Těšíme se na další akce a zdravíme! Dan a Simona Hříbalovi


Roman Pařil

Posádka č. 56, Saab 900 T16 Aero Cabriolet (Troll Team) Vážení organizátoři, hluboce před vámi smekáme! Z celé organizace a perfektního výběru tratě v krásném prostředí je cítit vaše velké nadšení pro pořádání (nejen) této soutěže. Jsme moc rádi, že jsme se letošní Carlsbad Classic mohli zúčastnit a obohatit se tak o krásný zážitek a spoustu cenných zkušeností. Jako "zelenáči" v disciplíně setinových rallye jsme se sice dopustili některých "přešlapů", ale poučeni (snad :o)...) z vlastních chyb, se již nyní těšíme na sezónu 2019 a účast na dalších, vámi pořádaných rallye. Moc děkujeme a přejeme krásné léto! Lenka, Jakub a Roman Pařilovi


Využijte nabídek partnerských hotelů

SPA hotel Zámek Lužec

SPA hotel Zámek Lužec se v pátém ročníku Carlsbad Classic stává centrem celé akce, kde se bude odehrávat jak páteční dojezd a následná gardenparty, tak sobotní start, cíl i slavnostní vyhodnocení. Je tedy ideálním místěm pro ubytování posádek, které tak budou mít díky tomu vždy vše přímo na dosah bez nutnosti zbytečného přejíždění. Byť je kapacita hotelu poměrně velkorysá, neváhejte s rezervací svého ubytování příliš dlouho.

Spa Hotel Thermal

 

SPA HOTEL THERMAL**** leží v samém srdci Karlových Varů, přímo u lázeňské zóny a kolonád s léčivými prameny. Tento moderní hotel nabízí ubytování v 273 pokojích a disponuje jedním z největších kongresových center v západních Čechách (přes 2000 konferenčních míst).  Lázeňská léčba pod lékařským dohledem probíhá v moderních prostorech zrekonstruovaného a špičkově vybaveného Balneo-wellness centra. Kromě tradiční lázeňské léčby hotel nabízí wellness pobyty i pobyty se zaměřením na golf nebo poznávání Karlových Varů a okolí.

SPA HOTEL THERMAL**** is located in the heart of the city of Karlovy Vary, directly at the spa zone and colonnades with healing springs. This modern hotel offers accommodation in 273 rooms. With a capacity of 2 000 conference seats, possesses the biggest congress capacity in the Western Bohemia Region. Spa treatments under medical supervision take place in modern, renovated and perfectly equipped Balneo-Wellness Center. Except traditional spa stays the hotel offers wellness programs and special packages, focusing on golf or other activities in Karlovy Vary and its surrounding.